1 » Szukanie i dobór części 2

Szukanie i dobór części

Dobór części samochodowych

Szanowni Państwo, prośmy o uważne zaznajomienie się z niniejszym opisem jak i  uwagami,  liczymy, iż pomogą one w prostszym i łatwiejszym doborze części czego konsekwencją będą udane zakupy. 
Jak wszyscy wiemy w większości modeli samochodów w tym samym czasie często występują dwie lub więcej typów części, których jednoznaczne przypisanie jest wyjątkowo trudne a czasem bez rozebrania wręcz niemożliwe . Dlatego przed zakupem prosimy uważnie skonfrontować prezentowane w opisie produktu dane katalogowe oraz fotografie części z własnymi starymi częściami. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości aby uniknąć nieporozumień zalecamy kontakt ze sprzedawcą z naszej firmy.

Sposoby wyszukiwania

W naszym sklepie internetowym zastosowane są trzy formy wyszukiwania części samochodowych. Szukanie podstawowe po modelu i marce pojazdu, po części samochodowej oraz szukanie zaawansowane.
 
Szukanie podstawowe po modelu i marce pojazdu:

Prosimy skorzystać z wyszukiwarki po modelu i marce samochodu wyszukiwarka znajduje się TUTAJ


Szukanie podstawowe po grupie części :

Aby skorzystać z wyszukiwarki po grupie części samochodowych prosimy użyć pól z drzewa grup części znajdujących się po lewej stronie serwisu.


Szukanie zaawansowane

Wystarczy w polu szukania wpisać stosowną frazę na przykład zawierającą nazwę pojazdu, model, nazwę części , przykładowo :
 • Nissan Primera  - zostaną wyświetlone wszystkie części dostępne w sklepie do Nissana Primery
 • Nissan Primera przegub - zostaną wyświetlone wszystkie przeguby dostępne w sklepie do Nissana Primery
 • Nissan Primera czujnik - zostaną wyświetlone wszystkie czujniki dostępne w sklepie do Nissana Primery
 • Nissan P11 - zostaną wyświetlone wszystkie części dostępne w sklepie do Nissana Primery P11
 • Itd.
Swoje zapytanie można rozbudować o dowolny tekst czy numer - wynik jednak jest uzależniony od poprawności wpisu jak i od zawartości bazy.

Zawartość kart produktu

Przy każdym towarze w opisie produktu podane są różne dane katalogowe. Najważniejsze z nich to :
 
 • OPIS:  zawiera nazwę części wraz ze skróconym opisem pojazdów, do których dana część pasuje
 • UWAGA : zawiera dodatkowe informacje na które bezwzględnie trzeba zwrócić uwagę, przykładowo :
 • UWAGA : WYSTĘPUJĄ RÓŻNE TYPY ( oznacza to, że w tych modelach pojazdów na pewno występują co najmniej dwa różne rodzaje danej części, a spowodowane jest to wieloma czynnikami)   
 • UWAGA : TYLKO 4WD ( oznacza to, że ta część ma tylko zastosowanie pojazdach z napędem na cztery koła )   
 • UWAGA : TYLKO ABS ( oznacza to, że ta część ma tylko zastosowanie pojazdach z ABS)
 • UWAGA : TYLKO DO 08.99 ( oznacza to, że ta część ma tylko zastosowanie pojazdach do daty 08.99 pomimo , iż model samochodu był  produkowany do 2003 )   
 
 • INFORMACJE KATALOGOWE : Podajemy tu dane i parametry techniczne części oraz umiejscowienie w pojeździe, przykładowo:
 • w tym podstawowe realne wymiary części
 • strona zabudowy przód – to część pasuje do przodu z lewej jak i prawej strony 
 • strona zabudowy przód lewa – to część pasuje do przodu tylko z lewej strony  
 
 • ZASTOSOWANIE : zawarte są tu modele samochodów, w których zastosowanie ma dana część ( nie wyklucza to jednak faktu , że w tym samym modelu może być użyta inna), przykładowo :
 • NISSAN ALMERA I Hatchback (N15) 1.6 GA16DE  1597ccm, 73kW, 99KM 1995-09 » 2000-03


Przeguby, półosie i inne nietypowe części etc.

Producenci pojazdów w wielu przypadkach sprzedają tylko kompletne półosie napędowe w związku z tym nie nadają numerów poszczególnym ich częściom składowym takim jak przegub zewnętrzny, przegub wewnętrzny , łożysko półosi czy pręt półosi. Z uwagi na ten fakt, że wiele tych podzespołów nie posiada numeru OE OEM „ oryginalnego” prosimy o dokładne zaznajomienie się z ich wymiarami jak i dokładne porównanie ze swoją starą wymontowaną częścią.

Nieprawidłowości i błędy

Jeśli znajdziecie lub zauważycie błąd w opisie, wymiarach, zdjęciach, rysunkach technicznych prosimy o kontakt. Każda Wasza sugestia zmiany i nie prawidłowości zostanie sprawdzona a stosowne poprawki naniesione.  

Wszystkie zdjęcia części jak i rysunki techniczne są wykonane przez naszą firmę i są realnym odzwierciedleniem kupowanej części – mogą się one nieznacznie różnić w zależności od aktualnej dostawy.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości aby uniknąć nieporozumień zalecamy zawsze kontakt ze sprzedawcą z naszej firmy.

Przed zakupem prośmy również, o potwierdzenie faktu dostępności danej pozycji , gdyż prowadzimy sprzedaż na wielu płaszczyznach (w tym w sklepach stacjonarnych, hurtowni)  a systemy informatyczne działają niestety z pewnym opóźnieniem i nie zawsze są w stanie realnie pokazać aktualny i rzeczywisty stan, szczególnie ma to znacznie przy pozycjach oznaczonych brak, mało lub w zarezerwowane (w wielu przypadkach brak nie oznacza absolutnego braku dostępności części – może ona być w rezerwacji, niezrealizowanym zamówieniu, na innym magazynie itd.).
System nie zezwala na zakup towarów z oznaczeniem : dostępność -  aktualnie niedostępny wraz stan magazynowy – zapytaj.
W tym przypadku istnieje możliwość sprawdzenia przez naszego sprzedawcę pod kątem aktualnej dostępności na wszystkich naszych magazynów jak również w rezerwacjach danego towaru przez innych klientów lub aktualnych dostaw w realizacji. Klient zostaje powiadomiony  o aktualnym stanie mailowo lub telefonicznie, a jego zamówienie otrzymuje status : w przypadku gdy towar jest dostępny - zamówienie realizowane, w przypadku gdy jest nieosiągalny - zamówienie anulowane .   


Ważne skróty i pojęcia używane w naszym sklepie :

RWD – napęd na oś tylną pojazdu
FWD - napęd na oś przednią pojazdu
4WD, AWD, 4X4, SYNCHRO, X-DRIVE, QUATTRO, 4MATIC - napęd na obie osie.
MN, MAN, MANUAL – skrzynia biegów manualna
AT, AUT, ATM -  skrzynia biegów automatyczna
TT - skrzynia biegów typu Tip-Tronic
DSG - skrzynia biegów bezstopniowa
 
Z uwagi na dużą ilość posiadanych części samochodowych nie jesteśmy wstanie wszystkich ich wystawić na platformie sklepu, dlatego jeśli Państwo nie znaleźliście tej poszukiwanej prosimy o kontakt z naszym działem sprzedaży.

Naszymi atutami są: specjalizacja i doświadczenie, bogata oferta części "od ręki" oraz pogodzenie najwyższej jakości części z rozsądną ceną.
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl